Alexa Rankın Sitenize Faydaları

ALEXA RANK
“ALEXA RANK” dediğimiz de akla gelecek ilk şey internet ortamın da bir sitenin sağladığı reklam ölçütüne dayanır. Site yöneticileri reklam arttırmak türlü yöntemlere başvurur. Bu yöntemlerden biri de sitenin kaliteli ve elverişli olmasına dayanır.
günümüz site sektöründe ileri gelen sitelerden birisi de Google arama motorudur.mesela Google sitesini ele olacak olursak ürün çeşitliliği bakımından varlıklı bulunduğu için kullanıcısı da fazladır.Buna misal olarak diziler,oyunlar,kozmetik alternatifler vs.bunun gibi çeşitli linkler var olduğu için bu ürünü satın alanların dikkatini çekmektedir.

Şu yönden ele alacak olursak bir internet sitesi rant sağlamak için Alexa Page Rank bunun gibi sitenin daha çok görünür,kullanıcısının artarak çoğalması ve sitenin daha çok açık kalması için sitenin alexa değerinin büyük ölçüde artması için düşünülmüş ve yapılmış digital reklam paketidir.
Bu sayede site firmalarının kullanıcısının çoğalması,daha fazla görünür ve site de geçen sürenin arttırılması sebebi ile kullanıcılara

 

alexa rank paketi sayesinde avantaj sağlamıştır.Diğer bir deyişle websiteleri arasında geçen yarışma ve çekişme Alexa Rank sıralamasında önemli ölçü de popüler bir site olmasını zorlaştıracağı gibi önemli ölçüde de zarar etmesine yol açar. Bazı söylentilere göre Alexa’yı hile kandırmak gibi herhangi bir alan olmadığı gibi bazı kişilerin otomatik surf ya da script komutu yardımıyla bazı değişiklikler yapılabileceğini öne sürmektedirler.Bunu önlemek için ilk önce yapacağımız webmaster araçları bölümü oluşturulmaya başlanmalıdır.Böyle webmasterları sitenize yönlendirmiş olmakla beraber kullanıcı yönünden artmış olur.

 

Başka bir yol olarak digg veta stumbleuper dediğimiz yollara kullanmanızı tavsiye ederiz.Bu yol da siteniz ziyaretçi uğramasını sağlamış olacaksınız.
Güncel konuları analiz edin.Eğer fazla aranan konuları belirleyerek o konu içine Alexa ile ilgili eklenti komutları koyarak kullanıcı sayınız önemli ölçü de arttırmış olursunuz.alexa rankın mantık yapısına kısaca değinecek olursak bütün dünya üzerinde bugüne kadar gelmiş geçmiş açılan bütün siteleri tespit eder.Sonra bir mantığa göre analiz ettikten sonra sıralamaya alır.En fazla hit sağlayan siteden başlayarak en az hit sağlamı siteye varana kadar tespit eder ve aritmetik bir sıralama yapar.