Yahoo Reklam ile Hedefinize Odaklanın

Yahoo, hem haiz olduğumuz ve işlettiğimiz site ve uygulamalarda (Yahoo markası olanlar ve ayrı markaya sahip olanlar) bununla beraber Yahoo dışındaki site ve uygulamalarda reklamlar sunar. Yahoo, görüntü, animasyon yahut video olarak gözüken ve grafik reklamlar olarak da adlandırılan görüntülü reklamlar sunar. Yahoo bununla beraber metin bağlantıları olarak görünen yazılı reklamlar da sunar. Yahoo`nun reklamcılık platformları, reklam verenler, ajanslar, yayıncılar ve reklam ağlarının reklamcılık çalışmalarını yönetebilmelerini sağlar.

yahoo reklam seçimi Yahoo siteleri ve uygulamaları ile Yahoo`nun reklam sunabileceği Yahoo olmayan site ve uygulamaları ziyaret ettiğiniz süre gördüğünüz reklamlar, görüntülendikleri site yada uygulamanın içinde ne olduğu, cinsiyetiniz, yaşınız ya da bulunduğunuz konum benzeri sağlamış olduğunız bilgiler, gerçekleştirdiğiniz aramalar, dostlarınızın yada kişilerinizin size yaptığı öneriler, cihazınızdaki uygulamalar ve ya diğer talep alanlarınız benzeri çeşitli faktörlere dayanarak Yahoo tarafınca önerilmiş olabilirler. Yahoo, şahsi olarak tanımlanabilen bilgiler dahil olmak üzere sağladığınız bilgileri, sitelerimizi ve uygulamalarımızı ve ya hizmetlerimizden birtanesini kullanırken size hususi reklamlar sunmak için kullanabilir. Yahoo, bununla beraber ürünlerimizi ve hizmetlerimizi kullanımınızı veya size gösterdiğimiz reklamlarla etkileşiminizi de inceleyebilir.

Yahoo sebebi ile sunulan reklamlar, sizin ilgi alanlarınızı yansıtacak şekilde özelleştirilebilir. Bunu yapmak için, Yahoo, erişilen içeriğin, tıklanan reklamların ve meydana getirilen aramaların türü veya ilgili terimler benzeri etkinlikleri taramayı dikkate alabilir. Yahoo bununla beraber reklamcılık platformlarımızın etkinliğini geliştirmek için gördüğünüz yahut tıkladığınız reklamlar hakkında teferruatları kullanabilir.
Bir arama sonuçları sayfasında reklamlar gösterirken, daha alakalı reklamlar görüntülemek için tarama davranışlarınız ve arama sorgunuzla ilgili bilgiler kullanılabilir. Daha alakalı reklamlar görüntülemek için arama sorgularınızın iyi mi kullanıldığıyla ilgili daha çok bilgi için Yahoo Arama gizliliği sayfasını ziyaret edin.
Yahoo’nun otomatik sistemleri, hedef odaklı yahoo reklamları belirlemek ve sunmak için tüm bildirişim içeriklerini çözümleme eder.
Yahoo, ilgili içeriğe nazaran reklamlar görüntüleyebilir. örneğin Yahoo`da yeni çıkan bir albümle ilgili haber makalesi görüntülüyorsanız, Yahoo size albüm satışı oluşturan bir müzik mağazası için reklam gösterebilir. Benzer şekilde, Yahoo Finans`taki reklamlar, finansal hizmetlerle ilgili olabilir.